Gergana Zlatkova

Poetry

След потопа на ХХI век...

5.00(1 votes)

Poetry

Гетсиманската градина

4.73(37 votes)

Poetry

Стената на плача

4.66(29 votes)

Poetry

Адаса

4.64(28 votes)

Poetry

друга Струнна теория

4.62(26 votes)

More

Мю Пи

Be first to rate
лупа, микроскоп, телескоп и различни фотофилтри. След което представил откритието си в научен доклад, част от който е публикуван на страница 493, Раздел: „Цветове и цветови гами“ в „Енциклопедия на Петнадесетслънчевата галактика Воден Дракон“ (Том X, посветен на системата на Седемцветния пръстен издадена и отпечатана в Университета „Старфлай“ и Академия за инивоации в науката и технологиите (АИНТ) ,съставител Грийнфокс, Г.; художник и редактор: Звездният Б.; помощник редактор: Слънчевият Таралеж (псевдоним)); хреолинов (на името на цветовете на храста хреолин, често срещан и характерен единствено за всички планети, луни и спътници от Педнадесетслънчевата система). Може да се каже, че хреолиновият цвят е нещо като герб за системата, когато няма други отличителни белези и единствено по плетеницата, в която е вложен (например в личните печати, или мастилото на писалките в междугалактическите преговори, с което дипломатите поставят своите подписи и знакът на общността, която представляват)*. Със ситни букви под линия на същата страница под звездичката е отбелязано: „Всяка планета и всеки отделен спътник имат собствена плетеница, която може в определени случаи да се съчетае с друга плетеница, или с всички останали плетеници в общ знак, взависимост от това- колко общности от своята система представлява пред съответния съвет или комисия, всеки дипломат. Изключително рядко се използват абсолютно всички знаци. В центъра задължително се помества плетеницата на планетата, или спътника, където живеят, а след това на всички останали. Всички дипломати от тази система изучават старателно калиграфия и хералдика в трите последни години от своето обучение. Те се упражняват с пера сред мастилниците и белите бананови папируси. И, ако случайно сгрешат някъде, оставят папирусът да изсъхне. След което добре го преработват с препарат, който възвръща първоначалния му цвят, без да остави и следа от мастилото, извлечено от хреолиновия корен.  ...“

-        Добър ден, Грийни, приятелю!

      Този глас сякаш дойде от другия край на Вселената. Беше се запечатал дълбоко и скрит в несъзнаваното на Грийни. За миг отново премина рязката граница между несъзнавано и съзнавано и излезе наяве. Грийни запремигва и насочи поглед към стръмното надолнище, в посоката, от която идваше поздравът. И разбира се, след секунда фигурата на приближаващия към него, човек, придоби цялост така, че успяха да се откроят дори и обувките, с които така леко и бодро беше изкачил височината по пътеката нагоре.

        - Рууп! Здравей! Добре дошъл! Но ти не трябваше ли да си вече на Синия Силодай! Още не си обръснал землянската си брада и вече си на хълма, където всякакви изкуствени изделия, като найлоновите кецове- производство на зем

<<<3456789>>>

The PlovdivLit site is a creative product of "Plovdiv LIK" foundation and it`s object of copyright.
Use of hyperlinks to the site, editions, sections and specific texts in PlovdivLit is free.

© PlovdivLit 2024